Курс "Сучасні методи рентгеноструктурного аналізу" дає теорію та практику методів аналізу структури металів та сплавів за допомогою дифракції рентгенівського проміння.
В цьому курсі ви ознайомитесь з сучасними методами рентгеноструктурного аналізу. Ви навчитесь обирати умови рентгенівського методу в залежності від задачі дослідження та характеру досліджуваного об’єкту, готувати зразки для рентгеноструктурного аналізу, отримувати та розраховувати рентгенограми від полікристалів, мати чітку уяву про методи проведення фазового аналізу, аналізувати порушення кристалічної решітки, застосовувати теоретичні знання для вирішення практичних питань спеціальних дисциплін.
Розрахована на студентів 5 курсу спеціальності 132 ”Матеріалознавство”. Освітня програма 132 ”Матеріалознавство”.
- Викладач: Глушкова Діана
- Викладач: Столбовий В'ячеслав
немає
Навчальна дисципліна «Теоретичні основи і обладнання термічної обробки» націлена на засвоєння теоретичних засад формування структури та властивостей найбільш розповсюджених металевих матеріалів, вивчення сфер їхнього застосування, а також набуття практичних навичок стосовно контрольованого керування структурою та властивостями матеріалів за рахунок визначення раціональних режимів їхньої термічної обробки. Кожного дня у світовій промисловості використовують достатньо широкий перелік металевих виробів. Для виготовлення кожного типу виробу необхідними є знання про процеси, що відбуваються під час їхнього отримання, обробки та експлуатації.
Мета курсу полягає у отриманні знань з основ визначення ефективних технологій обробки, зокрема основних процесів термічної та хіміко-термічної обробки, розуміти їхні переваги та недоліки, оцінювати ефективність економічної складової, з одночасним урахуванням закономірностей формування структури та властивостей металовиробів, раціонально будувати технологічні схеми при виготовленні різних деталей. За результатами освоєння дисципліни студент повинен розуміти засади різних видів термічної обробки, основи формування структури та властивостей різних металовиробів, навчитися визначати ефективні способи та режими обробки, які забезпечують формування оптимальних властивостей матеріалів у конкретних умовах експлуатації, вміти обґрунтовано обирати хімічний склад матеріалів, які забезпечують відповідну довговічність та експлуатаційну стійкість, раціонально використовувати довідкову літературу щодо обрання матеріалу, технології та способу обробки, а також опанувати сучасні методи дослідження структури та властивостей металовиробів після термічної обробки.
- Викладач: Байдала Владислава
- Викладач: Глушкова Діана
- Викладач: Дергач Тетяна
- Викладач: Лалазарова Наталія
- Викладач: Столбовий В'ячеслав
немає