Сертифікат ДКР:

немає

Сертифікат ДКР:

немає

Сертифікат ДКР:


Ландшафтно-екологічна навчальна практика здобувачів вищої освіти є обов’язковою складовою процесу підготовки здобувачів освітньо-професійної програми «Екологія» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти зі спеціальності 101 «Екологія». Практика забезпечує ознайомлення зі специфікою майбутнього фаху, дає змогу забезпечити набуття фахових компетентностей та отримання первинних професійних умінь і навичок.

Мета ландшафтно – екологічної навчальної практики – формування знань та навичок, необхідних для дослідження та картографування екологічного стану окремих ландшафтів, характерних для території обраного регіону (району), джерел негативного впливу на них, ступеню їх антропогенного перетворення та його екологічних наслідків, формування здібностей обґрунтування шляхів поліпшення стану навколишнього природного середовища, виконання конкретного наукового дослідження з актуальної екологічної тематики.

Компетенції, які передбачені проходженням практики:

- здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та вирішувати практичні проблеми у сфері екології, охорони довкілля і збалансованого природокористування, або у процесі навчання, що передбачає застосування основних теорій та методів наук про довкілля, та характеризуються комплексністю і невизначеністю умов;

- здатність працювати в команді;

- здатність оцінювати та забезпечувати якість виконуваних робіт.

Ландшафтно-екологічна навчальна практика проводиться на другому курсі і передбачає закріплення та поглиблення знань, отриманих здобувачами в процесі вивчення циклу теоретичних дисциплін, формування у них практичних навичок з виявлення факторів, що визначають стан природно-територіальних систем, ландшафтно-біологічного різноманіття, ознайомлення зі структурою та функціонуванням екосистем різного рівня та походження, антропогенним впливом на них та напрямами забезпечення раціонального природокористування. Практика складається з циклу екскурсійних маршрутів на ділянки природних та антропогенно-змінених територій, а також обробки зібраних матеріалів на базі лабораторій кафедри екології та кафедри теоретичної механіки та гідравліки ХНАДУ.


Сертифікат ДКР:

немає

Довкілля

Навчальна дисципліна «Екологія» належить до циклу дисциплін  природничо-наукової (фундаментальної) підготовки здобувачів освітнього рівня бакалавр спеціальностей 193 «Геодезія та землеустрій», 192 «Будівництво та цивільна інженерія».

 

Екологія - це дисципліна, яка вивчає особливості взаємовідносин живих організмів з компонентами навколишнього середовища. Також вивчаються впливи господарської діяльності людини на неживу складову навколишнього середовища та живі організми.

При вивченні дисципліни «Екологія» будуть розглядатися основні поняття, закони та ідеї екології як науки, що вивчає взаємозв’язок та взаємодію живих систем із середовищем їх існування. Буде розглядатися як світоглядний аспект сучасної екологічної освіти, та і практичне значення екологічних знань для збереження довкілля, ефективного забезпечення виробничої діяльності та створення/підтримання комфортних та здорових умов для проживання людини.

Основним завданням вивчення курсу є формування у майбутніх фахівців знань, умінь та практичних навичок спрямованих на засвоєння загальних принципів та аспектів екосистемного підходу щодо мінімізації антропогенних впливів, у тому числі техногенних, пов'язаних з розбудовою мережі автомобільних доріг.


Сертифікат ДКР:

немає

Оценка курса: 4.0(1)

Основним завданням вивчення навчальної дисципліни є формування у здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти  основ екологічних знань, екологічного мислення та свідомості, ознайомлення з основними принципами управління якістю навколишнього середовища.


Сертифікат ДКР:

немає

.


Загально-екологічна навчальна практика здобувачів вищої освіти є обов’язковою складовою процесу підготовки здобувачів освітньо-професійної програми «Екологія» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти зі спеціальності 101 «Екологія». Практика забезпечує ознайомлення зі специфікою майбутнього фаху, дає змогу забезпечити набуття фахових компетентностей та отримання первинних професійних умінь і навичок.

Загально-екологічна навчальна практика проводиться на першому курсі і передбачає закріплення та поглиблення теоретичних знань, отриманих здобувачами вищої освіти в процесі вивчення певного циклу теоретичних дисциплін і формування відповідних практичних навичок. Під час проведення практик передбачається ознайомлення безпосередньо в польових умовах з особливостями екологічних систем, дією антропогенних факторів на компоненти довкілля, а також з реалізацією природоохоронної діяльності промислових і комунальних підприємств.

 Практика здобувачів вищої освіти передбачає безперервність та послідовність її проведення для отримання необхідного обсягу практичних навичок і умінь.

Практика складається з циклу екскурсій на певні об’єкти паркової, лісопаркової зони, науково-дослідні заклади, а також включає ряд практичних занять на базі університету.



Сертифікат ДКР:

немає

Оценка курса: 5.0(1)

Основними  завданнями  вивчення  навчальної  дисципліни  є:  навчити  здобувачів працювати та міркувати, самостійно використовувати наукову довідкову літературу з екології. Створити у здобувачів комплекс знань та вмінь, які дозволяють вирішувати виробничі проблеми з  урахуванням  раціонального  природокористування.  

Сертифікат ДКР:

немає