Технічне регулювання передбачає правове регулювання відносин у сфері визначення та виконання обов’язкових вимог до характеристик продукції або пов’язаних з ними процесів та методів виробництва, а також перевірки їх додержання шляхом оцінки відповідності та/або державного ринкового нагляду і контролю нехарчової продукції чи інших видів державного нагляду (контролю) .
Правильне розуміння та застосування вимог технічного регулювання необхідно для розвитку кожного підприємства. Під час викладання цього курсу розглядаються правові та організаційні засади розроблення, прийняття та застосування технічних регламентів і передбачених ними процедур оцінки відповідності, а також здійснення добровільної оцінки відповідності.
При цьому застосування поняття "оцінка відповілності" залежить від знання основ стандартизації, метрології. Це надає вміння розроблювати стандарти, технічні умови, проводити випробування, визначати метрологічні вимоги під час проведення вимірювань та випробувань.
Знання нових сучасних вимог до технічного регулювання необхідно фахівцям всіх спеціальностей.
Викладач , доцент, к.т.н. Малецька Ольга Євгенівна.
- Викладач: Медведовська Яна
- Викладач: Полярус Олександр
немає
Мета: підготовка фахівців з питань організації і проведення вимірювального контролю інформаційно-вимірювальних систем, проведення метрологічної експертизи технічної документації та метрологічного нагляду в професійній діяльності магістра.
Предмет: метрологічні норми і правила для розробки, виготовлення і застосування технічних засобів.
Змістові модулі:
Предмет навчальної дисципліни та її науковий зміст. Мета та завдання з вивчення дисципліни. Поняття про метрологічне забезпечення. Законодавчі, наукові, нормативні, технічні і організаційні основи метрологічного забезпечення.
Основні цілі метрологічного забезпечення технічних об’єктів. Завдання метрологічного забезпечення на різних стадіях життєвого циклу технічного об’єкта.
Проблеми та протиріччя вибору контрольованих параметрів технічних об’єктів. Методологічні основи вибору контрольованих параметрів. Рекомендації до практичного застосування способів вибору контрольованих параметрів.
- Викладач: Медведовська Яна
- Викладач: Полярус Олександр
немає
- Викладач: Полярус Олександр
немає
Друга частина курсу "Основи наукових досліджень" присвячена вивченню сучасних методів оброблення вимірювальної інформації з використанням методів планування експерименту, дисперсійного, факторного, спектрального, кепстрального аналізу, методу головних компонент, локальної і глобальної лінеаризації моделей нелінійних інерційних систем, статистичних методів прийняття рішення у вимірювальних інформаційних системах.
Метою є одержання студентами компетенції, знань, умінь і
навичок в галузі методології та
методів наукових досліджень і застосування їх в науці, машинобудуванні і
дорожньо-транспортній галузі, а також в галузі перспективних вимірювальних
інформаційних систем, що побудовані на основі використання сучасних наукових
методів.
- Викладач: Полярус Олександр
немає
- Викладач: Коваль Олександр
- Викладач: Полярус Олександр
немає
Даний курс призначений для підготовки студентів, які навчаються за спеціальністю 175 “Інформаційно-вимірювальні технології”, відповідає навчальній програмі з дисципліни “Теорія електричних сигналів та кіл”.
В метрології вимірювання параметрів електричних та радіосигналів, а також вимірювання неелектричних величин, які також зводяться до електричних, займають основне місце. Матеріал курсу дає можливість підготуватися студентам до вивчення основних професійно-орієнтованих навчальних дисциплін.
Метрологія як наука та практика швидко прогресує. З’являються напрямки, що використовують не тільки нові методи, схемотехнічні рішення та нову елементну базу. Широко використовуються також традиційні методи, які відомі ще з часів Фарадея, Кірхгофа та Максвелла.
В матеріалі наведено основні означення навчальної дисципліни, викладені основи аналізу лінійних кіл першого і другого порядку, послідовних та паралельних коливальних контурів, перехідних процесів в колах першого та другого порядку, а також основи теорії сигналів.
- Викладач: Полярус Олександр
немає