Навчальна дисципліна “Теорія та практика аналізу та синтезу інтелектуальних вимірювальних інформаційних систем та комплексів" забезпечує аспірантам загальнонаукові компетентності: володіння навичками, що необхідні для проведення аналізу та синтезу інтелектуальних вимірювальних інформаційних систем та комплексів, а також  професійні компетентності: володіння сучасними методами метрологічної оцінки вимірювальних систем та комплексів; застосування сучасних системних методів дослідження при розв’язанні практичних інтелектуальних вимірювальних задач в дорожньо-будівельній, транспортній галузях та в машинобудуванні

Сертифікат ДКР:

немає

Сертифікат ДКР:

немає

Оценка курса: 5.0(1)

Мета: формування та розвиток загальних і професійних компетентностей у студента, необхідних для розв’язання складних спеціалізованих задач у сфері нанометрології та інформаційно-вимірювальної техніки для здобуття необхідних для працевлаштування якостей і забезпечення його здатності до професійної діяльності та подальшого навчання.

     Предмет: педагогічно адаптована система понять про закономірності та особливості вимірювань в нанодіапазоні розмірів.

     Змістові модулі:

         Основні поняття нанометрології. Нанотехнології як сучасний етап розвитку науки і техніки. Поняття про нанометрологію.

         Методи і засоби нановимірювань. Методи і засоби інтерференційних вимірювань. Принципи мікроскопії в нановимірюваннях. Скануюча зондова мікроскопія. Спектроскопія в нанометрології.

         Точність та невизначеність нановимірювань. Точність і невизначеність нановимірювань. Повірка і калібрування в нанометрології.

         Квантові еталони в нанометрології. Методологічні питання нанометрології. Еталони одиниці часу в нанометрології. Еталони одиниці довжини в нанометрології. Квантові еталони одиниці напруги. Квантові еталони одиниці опору. Квантові еталони одиниці струму та одиниці магнітної індукції. Квантові еталони неелектричних величин. Нова система одиниць вимірювання в нанометрології та її перспективи.


Сертифікат ДКР:

немає

Даний курс призначений для підготовки студентів, які навчаються за спеціальністю 152 “Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка”, відповідає навчальній програмі з дисципліни “Теорія електричних сигналів та кіл”.

В метрології вимірювання параметрів електричних та радіосигналів, а також вимірювання неелектричних величин, які також зводяться до електричних, займають основне місце. Матеріал курсу дає можливість підготуватися студентам до вивчення основних професійно-орієнтованих навчальних дисциплін.

Метрологія як наука та практика швидко прогресує. З’являються напрямки, що використовують не тільки нові методи, схемотехнічні рішення та нову елементну базу. Широко використовуються також традиційні методи, які відомі ще з часів Фарадея, Кірхгофа та Максвелла. 

В матеріалі наведено основні означення навчальної дисципліни, викладені основи аналізу лінійних кіл першого і другого порядку, послідовних та паралельних коливальних контурів, перехідних процесів в колах першого та другого порядку, а також основи теорії сигналів.


Сертифікат ДКР:

немає