Теми тижня

  • Загальне

    МЕТА: формування у фахівців профільної галузі умінь і навичок ефективного використання теоретичних положень органічної хімії з метою вирішення типових задач фізико-хімічних процесів хімічної технології та набуття дослідницьких навичок володіти методами спостереження, опису, ідентифікації, класифікації, об'єктів хімічної технології та продукції промисловості.


  • 29 січня - 2 лютого

    Розділ ІІІ Оксигенвмісні органічні сполуки

     Тема 7 : Ароматичні монокарбонові кислоти

    Мета: Знати формули та номенклатуру ароматичних монокарбонових кислот, їх фізичні та хімічні властивості. Розуміти якими способами можна одержати ароматичні монокарбонові кислоти. Аналізувати в чому полягає особливість ароматичних монокарбонових кислот вд інших монокарбонових кислот та який вплив має ароматичне ядро на властивості карбонових кислот.

    • 5 лютого-9 лютого

      Тема 8 : Дикарбонові кислоти. Насичені дикарбонові кислоти.

      Мета: Знати формули та номенклатуру  дикарбонових кислот, їх фізичні та хімічні властивості. Розуміти якими способами можна одержати  дикарбонові кислоти. Аналізувати в чому полягає особливість  дикарбонових кислот як біфункціональних сполук та який вплив мають дві функціональні карбоксильні групи на властивості кислот .

      • 12 лютого-16 лютого

        Розділ IV. Функціональні похідні карбонових кислот.

        Тема 1. Галогенангідриди карбонових кислот.


        Мета: Знати номенклатуру галогенангідридів карбонових кислот.  Вміти записувати рівняння реакцій за допомогою яких можна одержати галогенангідриди карбонових кислот.  Аналізувати хімічні властивості галогенангідридів в залежності від будови їх молекул та особливості хімічних властивостей галогенангідридів ароматичних карбонових кислот.

        • 19 лютого-23 лютого

          Тема 2. Ангідриди карбонових кислот.

          Мета: Знати номенклатуру ангідридів карбонових кислот.  Вміти записувати рівняння реакцій за допомогою яких можна одержати ангідриди карбонових кислот.  Аналізувати хімічні властивості ангідридів в залежності від будови їх молекул та особливості їх хімічних властивостей порівняно з галогенангідридами.

          • 26 лютого-1 березня

            Тема 3 Естери карбонових кислот.

             МЕТА: Знати номенклатуру, ізомерію, класифікацію естерів карбонових кислот. Мати уявлення про будову молекул естерів та взаємний вплив атомів у молекулі. Вміти записувати рівняння реакцій за допомогою яких можна одержати естери карбонових кислот.  Аналізувати хімічні властивості естерів  в залежності від будови їх молекул та розуміти механізми реакцій.

            • 4 березня-8 березня

              Тема 4 Жири.

               МЕТА: Знати номенклатуру, ізомерію, класифікацію жирів. Мати уявлення про будову молекул жирів як естерів вищих карбонових кислот. Вміти записувати рівняння реакцій за допомогою яких можна одержати жири .  Аналізувати хімічні властивості жирів  в залежності від будови їх молекул та розуміти механізми реакцій.

              • 11 березня-15 березня

                Тема 5 Аміди карбонових кислот.

                 МЕТА: Знати номенклатуру, амідів. Мати уявлення про будову молекул амідів як похідних карбонових кислот. Вміти записувати рівняння реакцій за допомогою яких можна одержати аміди .  Аналізувати хімічні властивості амідів  в залежності від будови їх молекул та розуміти механізми реакцій.

                • 18 березня-22 березня

                  Тема 6 Нітрили (ціаніди)

                   МЕТА: Знати номенклатуру, нітрилів. Мати уявлення про будову молекул нітрилів як похідних карбонових кислот. Вміти записувати рівняння реакцій за допомогою яких можна одержати ціаніди .  Аналізувати хімічні властивості нітрилів в залежності від будови їх молекул та розуміти механізми реакцій.

                  • 25 березня-29 березня

                    Тема 7 Галогенкарбонові кислоти.

                     МЕТА: Знати загальну формулу та номенклатуру галогенкарбонових кислот . Мати уявлення про будову молекул галогенкарбонових   кислот. Вміти записувати рівняння реакцій за допомогою яких можна одержати галогенкарбонові кислоти  .  Аналізувати хімічні властивості галогенкарбонових кислот  в залежності від будови їх молекул та розуміти механізми реакцій.

                    • 1 квітня-5 квітня

                      Розділ V. Амінокислоти. Аміни.

                      Тема 1 Амінокислоти.

                       МЕТА: Знати загальну формулу та номенклатуру амінокислот . Мати уявлення про будову молекул амінокислот. Вміти записувати рівняння реакцій за допомогою яких можна одержати амінокислоти  .  Аналізувати хімічні властивості амінокислот  в залежності від будови їх молекул та розуміти механізми реакцій.


                      • 8 квітня-12 квітня

                        Тема 2 Алкіламіни.

                         МЕТА: Знати загальну формулу та номенклатуру амінів . Мати уявлення про будову молекул алкіламінів. Вміти записувати рівняння реакцій за допомогою яких можна одержати алкіламінів  .  Аналізувати хімічні властивості амінів  в залежності від будови їх молекул та розуміти механізми реакцій.

                        • 15 квітня-19 квітня

                          Тема 3 Ариламіни.

                          МЕТА: Знати загальну формулу та номенклатуру амінів . Мати уявлення про будову молекул ариламінів. Вміти записувати рівняння реакцій за допомогою яких можна одержати ариламіни  .  Аналізувати хімічні властивості амінів  в залежності від будови їх молекул та розуміти механізми реакцій.

                          • 22 квітня- 26 квітня

                            Розділ VI.  Вуглеводи і білки.

                            Тема 1 Моносахариди.

                            Мета: знати визначення, будову та  класифікацію  моносахаридів; мати уявлення про ізомерію та таутомерію моносахаридів; вміти записувати та розрізняти альдегідну й напівацетальну форми; аналізувати фізичні та хімічні властивості моносахаридів залежності від будови молекули та наявності функціональних груп. 

                            • 27 квітня-3 травня

                              Тема 2 Дисахариди.

                              • 6 травня-10 травня

                                Тема 3 Білки.

                                Мета: мати уявлення про білки як вищій щабель розвитку речовини у природі, що обумовило появу усього живого ; знати склад та будову білкової макромолекули та структур поліпептиду білка; розуміти як впливає пептидний зв'язок на хімічні властивості білків, їх амфотерність; аналізувати взаємозв'язок між різними структурними рівнями білкових молекул та їх хімічною багофункціональністью, проблемою хімічного та мікробіологічного синтезу білків.

                                • 13 травня-17 травня

                                  Тема 4. Нуклеїнові кислоти.

                                  Мета: знати склад і будову нуклеотидів, а також як з них утворюється первинна структура нуклеїнових кислот та структурні особливості ДНК; розрізняти по трьом ознакам склад РНК і ДНК; уявляти процес подвоєння ДНК; аналізувати та порівнювати вторинну структуру ДНК і білків.

                                  • 20 травня-24 травня

                                    Екзамен