Теми тижня

  • ЗАГАЛЬНЕ

  • 6 лютого - 12 лютого

    ТЕМА 1. Електростатика. Закон Кулона.

    Мета: Засвоїти основні характеристики електростатичного поля, з’ясовувати як використовується  теорема Гауса для електростатичного поля у вакуумі. Описувати закон збереження електричного заряду та закон Кулона.

  • 13 лютого - 19 лютого

    ТЕМА 2. Електростатика. Потенціал електростатичного поля.

    Мета: Показувати циркуляцію вектора напруженості електростатичного поля. Описувати, що таке потенціал електростатичного поля. Розрізняти діелектрики та процес їх поляризації.


  • 20 лютого-26 лютого

    Тема 3. Електростатика. Провдники в електричному полі.

    Мета: Характеризувати умови на межі розділу двох діелектричних середовищ. Розрізняти сегнетоелектрики, п'єзоелектрики та електрети. Описувати поводження  провідників в електростатичному полі та явище електростатичної індукції. Розраховувати електричну ємність відокремлених провідників. Пояснювати влаштування конденсаторів та розраховувати енергію, яку вони запасають.


  • 27 лютого - 5 березня

    ТЕМА 4. Постійний електричний струм. Закон Ома

    Мета: Описувати наступні величини: електричний струм, силу і густину струму. Розрізняти сторонні сили та сили електричного походження, а також електрорушійну силу та напругу. Застосовувати закон Ома та поняття опору провідників.


  • 6 березня - 12 березня

    ТЕМА 5. Постійний електричний струм. Закон Джоуля-Ленца.

    Мета: Показувати закон Ома в диференціальній формі. Перевіряти залежність опору провідника від температури, надпровідність. Пояснювати роботу та потужність струму, закон Джоуля-Ленца. Досліджувати закон Ома для неоднорідної ділянки ланцюга.

  • 13 березня - 19 березня

    ТЕМА 6. Постійний електричний струм. Правила Кірхгофа

    Мета: Розраховувати за допомогою правил Кірхгофа розгалужені електричні ланцюги. Застосовувати елементарну класичну теорію електропровідності металів. Описувати роботу виходу електронів з металу під час емісійних явищ.


  • 20 березня - 26 березня

    ТЕМА 7. Змінний електричний струм. Електричні кола синусоїдального струму

    Мета: Роз’яснювати отримання синусоїдальної е.р.с. в колах синусоїдального струму. Показувати співвідношення напруги і струму на ідеальних елементах схем заміщення. Ілюструвати резонанс напруг.

  • 27 березня - 2 квітня

    ТЕМА 8. Змінний електричний струм. Діюче значення гармонічного сигналу

    Мета: Ілюструвати резонанс струмів. Визначати потужність в колі змінного струму та розповідати основні визначення. Розрізняти потужність в елементах ланцюгів синусоїдального струму.

  • 3 квітня - 9 квітня

    ТЕМА 9. Змінний електричний струм. Резонансні явища в електричних колах

    Мета:  Розрізняти резонансні явища в електричних колах. Описувати резонансні трансформатори в електротехніці.

  • 10 квітня-16 квітня

    ТЕМА 10. Магнітне поле. Закон Біо-Савара-Лапласа

    Мета: Пояснювати характеристики магнітного поля. Розповідати закон Біо-Савара-Лапласа. Ілюструвати закон Ампера при взаємодії паралельних струмів.

  • 17 квітня - 23 квітня

    ТЕМА 11. Магнітне поле. Ефект Холла

    Мета: Демонструвати дію магнітного поля на рухомий заряд. Обговорювати ефект Холла та його застосування. Розповідати про циркуляцію вектора індукції магнітного поля, закон повного струму. Ілюструвати магнітне поле соленоїда.

  • 24 квітня - 30 квітня

    ТЕМА 12. Магнітне поле. Закон Майкла Фарадея

    Мета: Характеризувати потік вектора магнітної індукції. Теорема Гауса для вектора В. Оцінювати роботу по переміщенню провідника та контуру зі струмом у магнітному полі. Ілюструвати явище електромагнітної індукції (досліди Фарадея). Розповідати закон Майкла Фарадея та фізику процесу.

  • 1 травня - 7 травня

    ТЕМА 13. Магнітне поле. Рамка в магнітному полі

    Мета: Пояснювати роль рамки в магнітному полі на прикладі електродвигунів в сучасних автомобілях. Розповідати про вихрові струми (струми Фуко) та їх використання в автомобілях. Розрізняти індуктивність контуру та явище самоіндукції.

  • 8 травня - 14 травня

    ТЕМА 14. Магнітне поле. Взаємна індукція

    Мета: Описувати явище взаємної індукції та влаштування трансформаторів. Рахувати енергію магнітного поля.

  • 15 травня -21 травня

    ТЕМА 15. Основи ядерної фізики і элементарних часток

    Мета:  Розповідати побудову атомного ядра та основні його характеристики. Називати ядерні сили. Ілюструвати модель ядра.

  • 22 травня -28 травня

    ТЕМА 16. Основи ядерної фізики і элементарних часток

    Мета: Описувати види радіоактивного випромінювання та космічного випромінювання. Роз’яснювати різновиди елементарних частинок та типи їх взаємодій.


  • Цей тиждень

    ІСПИТ