Теми тижня

  • Соціальні концепції стійкого розвитку транспорту

     
                            
    ПОСТІЙНА АУДИТОРІЯ  Т.В. ЯРМАК   для лекцій та практичних занять       

    https://zoom.us/j/2906927603?pwd=VTFHRjdRaE1zSm1sMkhqVHdBQ0pBdz09



  • тиждень 1


    Тема 1. СОЦІУМ ЯК ЖИТТЄВИЙ СВІТ ЛЮДИНИ

    Мета: 

      Розглянути передумови та причини виникнення глобальних проблем сучасності. Охарактеризувати    основні етапів НТР та класифікацію глобальних проблем. Розкрити взаємозв’язок глобальних проблем з таким явищем   як глобалізація світу – становлення цивілізаційної єдності світу. Охарактеризувати основні ознаки і прояви сучасного глобалізму, окреслити   контури нової цивілізації  з точки зору футурології.



    • тиждень 2



      Тема 2.  СУТНІСТЬ РОЗВИТКУ НАУКОВОГО СВІТОГЛЯДУ 
      Мета: 

      Розкрити поняття і сутність наукового, інтуїтивного світогляду їх взаємозвязок та значення в умовах становлення сталого розвитку сучасного суспільства. Ознайомитись з  універсальною основою точного знання та   елементами наукового світогляду, які забезпечують його розвиток. Зрозуміти логіку проектування сталого розвитку в сучасній системі «Природа – суспільство – людина»



      • тиждень 3



        Тема 3.  ФІЛОСОФІЯ ТА МЕТОДОЛОГІЯ НАУКИ
        Мета: 
        Розкрити сутність науки та її місце в сучасному світі. Дати визначення методології науки як особливого розділу філософії. Розглянути основні підходи та структуру науки в залежності від предмету, методу, мети і завдань дослідження, а також класифікацію методів. Визначити поняття, структуру, етапи, рівні наукового дослідження та їх роль в процесі професійної підготовки


        • тиждень 4



          Тема 4.  ФІЛОСОФІЯ ТЕХНІКИ І ТЕХНОЛОГІЇ
          Мета: 

          Визначити передумови виникнення та еволюції філософії техніки і технології в історичній ретроспективі. Дати характеристику основних напрямків та концепцій філософії техніки і технології як нової галузі знань кінця XIX початку XX століття. Розглянути гуманітарну традицію філософії техніки и технології та її роль в становленні сталого розвитку сучасного суспільства.



          • Тиждень 5



            Тема 5. ОСНОВНІ ТЕОРІЇ ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНОГО РОЗВИТКУ
            Мета: 

            Розглянути найбільш поширену класифікація теорій історико – культурного процесу. Надати характеристику лінійно – прогресивного, циклічного напряму, а також розкрити суність етнокосмологічної гіпотези Л.М. Гумільова. Дати відповідть на питання: в чому проявляється прогрес людства і до яких наслідків він призводить.



            • тиждень 6



              Тема 6. ФІЛОСОФСЬКА СУТНІСТЬ ПРОБЛЕМИ СТАЛОГО РОЗВИТКУ
              Мета:  

              Розглянути філософську суть проблеми  виникнення сталого розвитку взагалі, від ідеї атомістики до ідеї розвитку,спроблеми хаосу і порядку та основних характеристик розвитку: простору, часу, руху, кількості, якості та міри. Дати характеристику метафізичного та діалектичного мислення, визначити межі їх застосування. Показати звязок міри, якості і кількості з точки зору розгляду математичної суті проблеми.





              • Тиждень 7



                Тема 7. ІСТОРІЯ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ПРОБЛЕМИ СТАЛОГО РОЗВИТКУ
                Мета: 

                Дати розгорнуту картину поняття, актуальності та історії становлення сталого розвитку сучасного суспільства. Розглянути основні концепції сталого розвитку, як реакції на загрозу миру західної моделі цивілізації. Визначити роль та значення Стокгольмської конференції яка сформулювала основні принципи екорозвитку. Розглянути основні ідеї Римського клубу про можливості побудови суспільства сталого розвитку. Визначити основні ідеї та значення конференції Rio – 92, як важливого кроку до спільного перегляду основ нашої цивілізації, до народження майбутньої всепланетарної стратегії розвитку.



                • Тиждень 8



                  Тема 8. СТРАТЕГІЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ ТРАНСПОРТНОЇ ГАЛУЗІ УКРАЇНИ
                  Мета: 

                  Розглянути основні положення, мета та пріоритетні напрями реалізації національної транспортної стратегії України на період до 2030 р.  Дати характеристику всієї транспортної галузі України: автомобільних  шляхів, морських портів та річкових терміналів,   широкої мережі авіаційних сполучень, автобусних станції, вантажних, митних терміналів. Проаналізувати основні світові тенденції, притаманні транспорту та необхідність впровадження нових принципів формування та координації державної політики в області транспорту в умовах сталого  розвитку українського суспільства.



                  • 3 квітень - 9 квітень