Структура за темами

  • КОМПЛЕКСНА НАВЧАЛЬНА ПРАКТИКА


  • РОЗДІЛ "ГРУНТОЗНАВСТВО ТА МЕХАНІКА ГРУНТІВ"

                   Метою комплексної навчальної практики є набуття студентами практичних навичок з визначення характеристик та типів грунтів, побудови поздовжнього грунтового профілю на навчальній трасі автомобільної дороги, що буде будуватися


    Комплексна навчальна практика розрахована на 6 днів: 

    5 днів польових робіт;
    1 день камеральної обробки матеріалів.


    ПЛАН ПРОХОДЖЕННЯ НАВЧАЛЬНОЇ ПРАКТИКИ "ГРУНТОЗНАВСТВО ТА МЕХАНІКА ГРУНТІВ":

    1-й день. Вивчання методики грунтово-геологічних обстежень. Вибір місць для закладання шурфів та прикопок.

    2-й день. Грунтово-геологічне обстеження правого корінного берега річкової долини. Методика закладання шурфу. Морфологічний опис ґрунтів корінного берега по генетичним горизонтам.

    3-й день. Обстеження річкової заплавини. Делювіальні, алювіальні відкладення. Ґрунтовий профіль річкової заплавини.

    4-й деньВивчення походження терас. Грунтово-геологічна діяльність річок.

    5-й день Морфологічне описання ґрунтів лівого  корінного берега. Аналіз результатів ґрунтово-геологічних обстежень. Оцінка грунтово-геологічних умов і поверхневого стоку води.

    6-й день. Камеральна обробка польових матеріалів. Оцінка грунтово-геологічних умов маршруту. Складання плану траси і плану розповсюдження ґрунтів різних типів, упорядкування поздовжнього ґрунтового профілю, складання 
    паспортів родовищ місцевих будівельних матеріалів.

    Загальний обсяг 1,5 кредита (45  годин).



  • РОЗДІЛ "ІНЖЕНЕРНА ГЕОЛОГІЯ"


    ПЛАН ПРАКТИКИ "ІНЖЕНЕРНА ГЕОЛОГІЯ"

    1. Розглядання теоретичних аспектів геологічних досліджень, як передумов проектування автомобільних доріг з подальшим визначення та нанесенням проектної траси автомобільної дороги на навчальну карту-схему

    2. Надбання і засвоєння навичок виконання робіт з оголення геологічних шарів та побудови елементів геологічного розрізу.

    3. Вивчення будови, тарування і методології робіт та засвоєння практичних навичок поводження з геологічними інструментами, пристосуваннями та портативними приладами для подальшої можливості виконання польових досліджень.

    4. Практичне визначення якісних параметрів гірських порід у польових умовах.

    5. Практичне визначення та знаходження геологічних процесів (еолові процеси, пливуни, карсти та ін.) З подальшим вивченням їх впливу на автомобільну дорогу, що проектується та визначенням якісних параметрів гірських порід, що входять до складу геологічних шарів, що пов’язані з цими процесами. Розробка заходів щодо зниження негативного впливу геологічних процесів на автомобільну дорогу.

    6. Отримання навичок практичних дій на місцевості з визначення місцезнаходження корисних копалин (піску, гравію, щебеню, тощо) з подальшим практичним визначенням їх кількості (об’єму).

    7. Аналіз передумов будівництва автомобільних доріг, складання та оформлення Звіту з Навчальної практики з Інженерної геологіїї.

    Загальний обсяг: 0,75 кредити (22,5 учбових години).


  • РОЗДІЛ "ГІДРАВЛІКА, ГІДРОЛОГІЯ, ГІДРОМЕТРІЯ"



    ПЛАН ПРОХОДЖЕННЯ НАВЧАЛЬНОЇ ПРАКТИКИ "ГІДРАВЛІКА, ГІДРОЛОГІЯ, ГІДРОМЕТРІЯ":

    1-й день. Ознайомлення з районом гідрометричних робіт, технікою безпеки. Ознайомлення з устаткуванням і обладнанням. Розбивка магістрального ходу, нівелювання та визначення похилу вільної поверхні річки. 

    2-й день. Розбивка базису і гідростворів. Проміри живих перерізів. Вимірювання швидкостей течії поверхневими поплавками.

    3-й день. Вимірювання швидкостей течії гідрометричним млинком.

    Загальний обсяг: 0,75 кредити (22,5 учбових години).