Схема розділу

  • ОК "ВСТУП ДО ФАХУ"

    Рівень підготовки - бакалавр

    Обсяг освітнього компоненту - 5 кредитів (150 годин)

    Форма підсумкового контролю -залік

    Лектор - доц. Прохоренко Тетяна Григорівна

  • Тема 1. Зміст, структура та місце курсу «Вступ до фаху» в системі професійної підготовки психологів.

    Мета: Визначити зміст, структуру, завдання та місце курсу "Вступ до фаху" в системі професійної підготовки психологів. Окреслити шляхи та основні напрями професійного розвитку та самовдосконалення майбутнього психолога.

  • Тема 2. Психологія як теоретична основа практичної психології

    Мета: Виявити сутність предмету психології та її завдання, усвідомити принципи та методи психології, розібратися в структурі сучасної психології.

     

  • Тема 3. Структура і проблеми практичної психології.

    Мета: Усвідомити сутність, завдання і структуру практичної психології. Визначити перспективи подальшого розвитку практичної психології. Розібратися в основних етапах і важливості створення національної системи соціально-психологічної служби.

  • Тема 4. Характеристика професії практичного психолога

    Мета: Виявити необхідні для діяльності практичного психолога знання та уміння у відповідності з освітньо-кваліфікаційною характеристикою. Проаналізувати права і обов'язки практичного психолога.

     

  • Тема 5. Особистість практичного психолога

    Мета: Визначити критерії професійної придатності практичного психолога.   Розглянути модель особистості практичного психолога, встановити найважливіші здібності та якості.  Ознайомитися з етичний кодекс практичного психолога.

  • Тема 6. Психологічна служба системи освіти

    Мета: Усвідомити роль шкільної психологічної служби у вирішенні проблем школи, а також мету, функції та завдання психологічної служби системи освіти. Мати уявлення про структуру та форми діяльності шкільної психологічної служби в Україні.

     

  • Тема 7. Психологічна служба промислових підприємств та організацій малого бізнесу

    Мета: Виявити специфіку, завдання та функції психологічної служби на підприємстві. Проаналізувати напрямки та досвід роботи психологічної служби підприємства.  Розібратися в особливостях роботи психологічної служби організацій малого бізнесу.

     

  • Тема 8. Основні види діяльності соціально-психологічної служби: просвітницько-профілактична робота та психологічне консультування

    Мета: Усвідомити основні види діяльності практичного психолога та їх взаємозв'язок. Засвоїти сутність, види, методи просвітницько-пропагандистської, профілактичної роботи та психологічного консультування.

  • Тема 9. Основні види діяльності соціально-психологічної служби: психологічна корекція та психотерапія.

    Мета: Ознайомитися з психокорекцією, як важливим видом діяльності соціально-психологічної служби, визначити її мету, завдання та прийоми. Виявити  специфіку, мету та завдання психотерапії. Вміти охарактеризувати психологічні моделі  психотерапії.

    .

  • Тема 10. Система вищої освіти в Україні.

    Мета: Зрозуміти сутність освіти, місце та роль вищої освіти, її управління. Вміти аналізувати кризові явища в сучасній освіті та окреслити шляхи їх подолання.  Ознайомитися з національною доктриною розвитку освіти в Україні в ХХI столітті.

  • Тема 11. Академічна доброчесність - вимога часу.

    Мета: Вміти визначити сутність поняття "академічна доброчесність". Усвідомити види порушень академічної доброчесності та види академічної відповідальності. Зрозуміти засади культури академічних письмових робіт.

  • Тема 12.  Форми та види навчальної діяльності у ЗВО

    Мета: Ознайомитися з різними формами навчання  у ЗВО. Визначити призначення та специфіку різних типів і видів занять, а саме: лекцій, практичних і семінарських занять, лабораторних робіт.




  • Тема13.  Сучасні форми та методи контролю знань студентів

    Мета: Визначити призначення, функції, принципи, види і форми контролю знань студентів  у ЗВО.




  • Тема 14.  Основи студентських наукових досліджень

     Мета: Визначити науку  як особливу сферу діяльності людини. Усвідомити сутність та напрямки науково-дослідної роботи студентів, собливості виконання індивідуальних навчально-дослідних завдань, курсових та дипломних робіт. Вміти проаналізувати роль науки у становленні майбутніх фахівців.

  • Тема 15. Виховний процес у вищій школі.

    Мета: Усвідомити роль виховання у розвитку особистості. Ознайомитися з метою, завданнями та  принципами виховання у ЗВО. Вміти аналізувати напрямки та методи виховання у ЗВО.



  • Тема 16. Студентське самоврядування як невід’ємний складник демократизації вищої школи України.

    Мета: Ознайомитися з роллю студентського самоврядування в житті університету. Визначити  основні функції, завдання, напрями діяльності та організаційну структуру студентського самоврядування. Усвідомити права та обов’язки органів студентського самоврядування.