Схема розділу
-
ОК "ВСТУП ДО ФАХУ"
Рівень підготовки - бакалавр
Обсяг освітнього компоненту - 4 кредита (120 годин)
Форма підсумкового контролю -залік
Лектор - доц. Прохоренко Тетяна Григорівна
-
Тема 1. Освіта як важливий соціальний інститут суспільства.
Мета: Зрозуміти сутність освіти, місце та роль вищої освіти, її управління. Вміти аналізувати кризові явища в сучасній освіті та окреслити шляхи їх подолання. Ознайомитися з національно доктриною розвитку освіти в Україні в ХХI столітті.
-
Тема 2. Академічна доброчесність - вимога часу.
Мета: Вміти визначити сутність поняття "академічна доброчесність". Усвідомити види порушень академічної доброчесності та види академічної відп
овідальності. Зрозуміти засади культури академічних письмових робіт.
-
Тема 3. Історія становлення та етапи розвитку професійно технічної підготовки в Україні.
Мета: Простежити еволюцію розвитку української професійно-технічної освіти – від Ярослава Мудрого до незалежної України. Усвідомити особливості національної професійно-технічної освіти в сучасних умовах.
-
Тема 5. Інженерно-педагогічний напрямок в освіті як запорука науково-технічного й економічного розвитку держави.
Мета: Сформувати загальне уявлення про інженерну педагогіку. Усвідомити види та зміст пpoфeciйнo-пeдaгoгiчнoї освіти. Вміти довести, що професійно-педагогічна діяльність є різновидом соціальної діяльності. Визначити види пpoфeciйнoї дiяльнocтi iнжeнepa-пeдaгoгa.
-
Тема 6. Історія становлення та розвитку інженерної педагогіки.
Мета: Ознайомитися з процесом виникнення та виділення інженерно-педагогічної освіти як самостійної освітньої системи. Визначити етапи розвитку професійно-технічної освіти в Україні. Усвідомити поліфункціональну спрямованість та функції інженерно-педагогічної діяльності.
-
Тема 7. Педагогічна майстерність інженера-педагога
Мета: Визначити інтегральний характер професійної спрямованості майбутнього інженера-педагога. Усвідомити необхідність формування відповідних професійних компетентностей та здібностей до інженерно-педагогічної діяльності. Ознайомитися і проаналізувати сутність професійної майстерності інженера-педагога.
-
Тема 9. Сучасні форми та методи контролю знань студентів.
Мета: Визначити призначення, функції, принципи, види і форми контролю знань студентів у ЗВО.
-
Тема 10. Основи студентських наукових досліджень.
Мета: Визначити науку як особливу сферу діяльності людини. Усвідомити сутність та напрямки науково-дослідної роботи студентів, собливості виконання індивідуальних навчально-дослідних завдань, курсових та дипломних робіт. Вміти проаналізувати роль науки у становленні майбутніх фахівців.
-
Тема 11. Виховний процес у вищій школі.
Мета: Усвідомити роль виховання у розвитку особистості. Ознайомитися з метою, завданнями та принципами виховання у ЗВО. Вміти аналізувати напрямки та методи виховання у ЗВО.
-
Тема 12. Студентське самоврядування як невід’ємний складник демократизації вищої школи України.
Мета: Ознайомитися з роллю студентського самоврядування в житті університету. Визначити основні функції, завдання, напрями діяльності та організаційну структуру студентського самоврядування. Усвідомити права та обов’язки органів студентського самоврядування.